Külföldi kapcsolataink

 

   Az iskolánk alapítása után létrejövő nemzetközi kapcsolatok (német, olasz iskolák, illetve sportkapcsolatok) az évek során átalakultak, egyes programok aktualitásukat vesztették, így 2006 körül felmerült, hogy az egyéni kezdeményesek mellett az iskola életét egységesen, projektszerűen átölelő nemzetközi kapcsolatok rendszerét kellene kialakítani, felhasználva az aktuális európai pályázati lehetőségeket. Az iskolavezetőség támogatásával ezt a diákok részéről is felmerülő igényt a lelkes tanári munkának és a személyes kapcsolatoknak köszönhetően meg tudtuk valósítani.

  A számos kisebb, internet segítségével, gyakran a nyelvórák keretén belül lezajló projektek sorában az első „valódi” kapcsolat a 2007/2008-as tanév során megrendezésre kerülő magyar-szlovén-görög nemzetközi találkozó volt, ami a Pro Scholis Urbis Alapítvány és számos lelkes szülő támogatásával jött létre. Az e-twinning  adatbázis segítségével megtalált szlovén és görög diákok a második félévben látogattak hozzánk, és egy hetet töltöttek az iskolánkban. A nagyrészt az akkori 9.a osztályból verbuválódott diákoknál aludtak a vendégek, de szinte az egész iskolát megmozgatták a programok: a városismereti verseny, a különböző sportesemények, a Gödöllői Kastély látogatása.

  A következő években már a Tempus Közalapítvány támogatásával egyszerre több projektet is el tudtunk indítani:

  • egy bolgár-magyar bilaterális kapcsolatot diákcserével, utazásokkal, ahol a dobricsi középiskola diákjai és a neumannos diákok egy bolgár-magyar-angol képes szótárt hoztak létre /BULHUN projekt/
  • Web2-es modern tanulási módszertant és tapasztalatcserét kutató projektet (Ausztria, Németország, Dánia, Portugália, Spanyolország és Magyarország részvételével), ahol a környezettudatosság és az eltérő kultúrák közötti kommunikáció témáiban a diákok Web2-es eszközökkel dolgozták ki itthon a feladatot, majd a külföldre utazó diákok bemutatatták az otthon készült munkákat, és egyeztették az internetes eszközökről szerzett tapasztalataikat /WEB2CLASS projekt/
  • a jelenleg futó, szintén a Tempus Közalapítvány támogatását elnyert projektben norvég, francia, bolgár és görög iskolákkal dolgozunk együtt az egymás kultúrájának megismerését célzó projektben (MIND THE GAP projekt).

Portugália - Braga 2018

Finnország - Raahe 2018

 

 

 

* * * * * * * * * * * * * *

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
<<  Június 2024  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Dokumentumok

Galéria

Képek