Felvételi információk 2019/2020

2019/2020 - Tagozataink:

 • 0071-es tagozatkód - 4 éves informatika képzés - informatika tagozat

A kétszintű érettségi és a szakmai alapozás mellett hangsúlyt fektetünk a diákok érdeklődését felkeltő, továbbtanulást és munkavállalást elősegítő tananyagokra: web-programozás, szoftverfejlesztés, adatbázisfejlesztés, multimédia eszközök, hálózatok.

 • 0072-es tagozatkód - 4 éves informatika képzés - informatika alapozó tagozat

Az informatika alapozó tagozaton a középszintű érettségire és informatikai szakmákra készítünk fel, ahol kisebb létszámú osztályban jobban figyelembe tudjuk venni az egyéni igényeket, eltérő általános iskolai tanulmányokból adódó hátrányokat, egyéni tanulási és haladási ütemet.

 • 0073-as tagozatkód - 5 éves informatikai képzés - infromatika nyelvi előkészítő tagozat

A 4 éves informatikai képzés tartalma mellett az 5 éves képzés első évében nyelvi előkészítő évfolyamon emelt óraszámú angol (heti 18 óra), szövegértés, tanulástechnika, egészséges életmód tantárgyakat oktatunk, mindennapos testnevelést biztosítunk. Diákjaink sikeres előrehozott érettségit/nyelvvizsgát tesznek.

 

A 8. osztályosok központi írásbeli felvételi időpontja
(magyar nyelv és matematika):

2019. január 19. szombat 10:00

Pótfelvételi: 2019. január 24. csütörtök 14:00 (alapos indokkal mulasztóknak)

Helyszín: központilag kijelölt iskolák, köztük iskolánk is szervez központi írásbeli felvételit

Felvételi eljárás:

 1. 2018. december 7. központi írásbelire jelentkezés határideje.
 2. 2019. február 7-ig az írásbeli vizsgát szervező középiskola értesíti a felvételizőt az írásbeli eredményéről.
 3. 2019. február 18. a jelentkezési lap beérkezésének határideje. A jelentkezési laphoz csatolni kell az értékelő lap másolatát.
 4. 2019. március 2. szóbeli elbeszélgetés.


  A 4 éves informatika, informatika alapozó és 5 éves nyelvi előkészítő informatikai képzéseinkre a felvételi rangsor megállapítása a következő pontszámok összesítése alapján történik, maximum 170 pont szerezhető:


 1. Az általános iskola 6. és 7. év végén és a 8. év félévekor a magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, idegen nyelv és informatika tantárgyakból elért eredményéből az alábbi táblázat szerint: (max. 45 pont)

Évfolyam

magyar nyelv és irodalom

matematika

történelem

idegen nyelv

informatika

6. év vége

max. 3 pont*

max. 3 pont

max. 3 pont

max. 3 pont

max. 3 pont

7. év vége

max. 3 pont*

max. 3 pont

max. 3 pont

max. 3 pont

max. 3 pont

8. félév

max. 3 pont*

max. 3 pont

max. 3 pont

max. 3 pont

max. 3 pont

Összesen

max. 9 pont

max. 9 pont

max. 9 pont

max. 9 pont

max. 9 pont

(* A magyar nyelv és irodalom jegyet átlagoljuk.)

 • az 5-ös érdemjegy 3 pontot ér
 • a 4-es érdemjegy 2 pontot ér
 • a 3-as érdemjegy nem ér pontot
 • a 2-es érdemjegy nullázza az adott évfolyamon elért pontszámát.

 Írásbeli felvételi pontok, maximum 100 pont szerezhető

 

Iskolánk minden meghirdetett tagozat esetében előírja a 8. osztályosok számára a központi írásbeli vizsga letételét, továbbá a szóbeli felvételin való részvételt.

 

A szóbeli meghallgatásra csak azon diákokat hívjuk be, akik a tanulmányi eredmények alapján számolható max. 45 pont és a matematika és szövegértés központi felvételin elérhető max. 100 pontból – max. 145 pontból – az adott felvételi időszakban érdemi eredményt értek el. A szóbelire behívás alsó ponthatárát a felvételi eredmények összesítése után tesszük közzé.

 

A szóbeli felvételin a következő szempontokat vesszük figyelembe:

 • logikai és szövegértési képesség
 • kommunikációs és problémamegoldó képesség szintje.

A szóbelin szerezhető maximális pontszám 25, az összes pontszám maximum 170.

 

Pontegyenlőség esetén az alábbi teljesítmények alapján alakul ki a sorrend. Ha az 1. számú szempont mentén egyezés van, akkor a 2. szempont, illetve mindig a következő lép érvénybe.

 1. matematika általános iskolai hozott pontok száma
 2. matematika írásbeli felvételi eredménye
 3. magyar nyelv és irodalom általános iskolai hozott pontok száma
 4. magyar nyelv írásbeli felvételi eredménye
 5. informatika általános iskolai hozott pontok száma

 A továbbtanulási lapot az általános iskolában kell kitölteni, az általános iskola juttatja el hivatalosan hozzánk az értékelő lap másolatával együtt. Jelentkezést csak az értékelő lappal együtt tudunk elfogadni. A beérkezett jelentkezésekre írásban válaszolunk a további tudnivalók ismertetésével.

Az előző tanévek írásbeli felvételi feladatsorai, megoldásai és javítási útmutatói "Az előző évek központi írásbeli felvételi feladatsorai és javítási útmutatói a 9. évfolyamra jelentkezőknek" című részen, az Oktatási Hivatal weboldalán érhető el.

Sikeres felvételit kívánunk!

 

Budapest, 2018. szeptember 11.

                                          

                                                                                                  Menyhárt Erika s. k.

                                                                                           igazgató

 

* * * * * * * * * * * * * *

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
<<  Szeptember 2019  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Dokumentumok

Galéria

Képek